Cała piękna jesteś, przyjaciółko moja!

Cała piękna jesteś, przyjaciółko moja!


Katarzyna Marcinkowska wpadła kiedyś na pomysł stworzenia kalendarza dla kobiet, dla których terminarz nie byłby tylko zbiorem ważnych godzin i dat ale także źródłem wiedzy i inspiracji.

W zeszłym roku z kart kalendarza pt. „Niewiastę Dzielną któż znajdzie” mówiły do nas starotestamentowe dzielne niewiasty oraz ponad pięćdziesiąt świętych i błogosławionych kobiet. W tym roku kalendarz traktuje o kobiecym pięknie i o powołaniu do miłości. Jego hasło Cała piękna jesteś, przyjaciółko moja! zaczerpnięte z Pieśni nad Pieśniami będzie przez cały rok przypominać nam o kobiecym pięknie, miłości do Boga i człowieka.

W kalendarzu oprócz wszystkich ważnych dat, czytań i rocznic znajdziemy również inspiracje modlitewne, mądre sentencje, pytania, które skłaniają do refleksji. Jest też sporo pięknych zdjęć i miejsce na plany, zapiski i notatki, A że kobiety pięknie również gotują, w kalendarzu nie zabrakło ciekawych propozycji kulinarnych. Sprawdziłam przepis z 31 maja 2015 roku na drożdżówki z truskawkami i malinami… toż to przedsmak raju! Takich smaczków dla ciała i ducha w kalendarzu jest całkiem sporo, więc nie ma co się zastanawiać, kalendarz trzeba kupić, czytać i stosować.

Zobaczmy w oczach Oblubienicy nasze własne oblicze. I razem z nią śpiewajmy naszą Pieśń nad Pieśniami! Życzę Państwu błogosławionego nowego roku!